Save: 250৳
Rapoo VH160 Virtual Stereo Sound RGB Gaming Headphone
- Discount Price:
2,150৳ - Regular Price:
2,400৳ - Stock:
In Stock - Brand: Rapoo
- Model:
VH160 - Dimensions: 190.00mm x 90.00mm x 240.00mm
Payment Options
Key Features
- • Model: Rapoo VH160
- • 7.1 surround sound for positional audio
- • 50mm high-end sound drivers
- • Electronic noise cancellation (ENC) microphone & adjustable rotation
- • Colorful Circular RGB backlightcreate a gorgeous game atmosphere
- • Over-ear design
- • Intelligent suspension head wear built for all-day use
অনলাইনে অর্ডার করতে হলে, পণ্য ভেদে নির্দিষ্ট পরিমাণ টাকা অগ্রিম প্রধান করতে হবে। প্রোডাক্টের অবশিষ্ট টাকা, ক্যাশ অন ডেলিভারিতে পরিশোধ করবেন। প্রোডাক্ট স্টক অথবা দাম সংক্রান্ত যেকোনো বিষয়ে তথ্য জানতে আমাদেরকে কল করুন অথবা আমাদের হোয়াটসঅ্যাপে এ যোগাযোগ করুন।
Specification
| Technical Specifications | |
| DRIVER Diameter | 50mm |
| Frequency Range | 20-20Khz |
| Impedance | 32 ohm |
| Sensitivity | 103dB S.P.L. at 1KHz |
| Input Jack | USB |
| Connectivity | Wired |
| Microphone | |
| Sensitivity | -38+/-2 dB |
| Physical Specification | |
| Others | Noise Cancelling: Yes |
| Colour | Black |
| Weight | 340g |
| Cable Length | 220mm |
| Warranty Information | |
| Warranty | 01 Year Warranty |
Review